Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Covid-19

Covid-19 Lajme

Joe Biden përsëri pozitiv me COVID, para tre dite ishte negativ

Disa ditë pasi që doli negativ në testin për COVID-19, presidenti amerikan, Joe Biden, ka rezultuar sërish pozitiv. Këtë e ka konfirmuar vet ai me

Covid-19 Lajme

Shpërthen Covid-19 në Kosovë, 763 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit është regjistruar një rast i vdekjes dhe 763 raste të reja me Covid-19, raporton

Covid-19 Lajme

Tre të vdekur dhe 41 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 41 raste të reja me Covid-19, si dhe janë shënuar tri raste të

Covid-19 Lajme

78 të infektuar dhe 3 viktima nga Covid në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë thotë se në 24 orët e fundit janë kryer 1,146 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 78 qytetarë, në