Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

21 të shtruar në spital, 6 në terapi intensive

Vetëm 12 raste të reja me koronavirus u zbuluan në 24 orët e fundit në Shqipëri 6 prej tyre ishin në Tiranë, 2 në Durrës dhe nga 1 në Shkodër, Kavajë, Mirditë e Kuçovë. Këto pak të prekur dolën pas 2916 testimesh të kryera.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se po marrin trajtim spitalor 21 pacientë me Covid-19, nga të cilët 6 janë në terapi intensive. 19 qytetarë u shëruan, duke e çuar numrin e tyre në 129,826 që nga fillimi i epidemisë. Rastet aktivë janë ulur në 170 ku më shumë janë në Shkodër.

Share: