Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3,283 testime kurse janë regjistruar 449 raste të reja me COVID-19.

Në Shkup 170, Prilep – 55, Kavadar – 35, Gjevgjeli – 23, Tetovë – 19, Ohër dhe Kumanovë nga 17, Manastir dhe Negotinë nga 16, Veles – 10, Strugë – 8, Strumicë dhe Resnjë nga 7, Gostivar – 6, Shtip, Dellçevë dhe Bogdancë nga 5, Kriva Pallankë, Berovë dhe Kratovë nga 4, Probishtip dhe Demir Kapi nga 3, Kërçovë, Dibër, Vallandovë dhe Krushevë nga 2, Koçanë dhe Radovish nga 1 rast. Regjistrohen 227 pacientë të shëruar.

Në kushte spitalore kanë ndërruar jetë 10 persona. 3 pacientë nga Shkupi (83 vjeç, 79 vjeç, 65 vjeç) dhe nga 1 pacient nga Tetova ( 72 vjeç), Kumanovë (71 vjeç), Prilep (79 vjeç), Veles (84 vjeç), Ohër (58 vjeç), Kavadar (65 vjeç) dhe Dellçevë (75 vjeç).

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve me COVID-19 në Maqedoni shkon në 99.031, numri i të shëruarve është 89.249, kurse i viktimave – 3.047. Për momentin shënohen 6.735 raste aktive.

Në nivel vendi, janë bërë 500.551 testime për COVID-19. 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.