Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Ministrisë së Shëndetësisë ka njoftuar për numrin e viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 20 raste të reja me COVID-19, raporton RTV Albania.

Sot nuk është shënuar asnjë viktimë nga COVID-19, ndërsa janë shëruar 197 qytetarë nga ky virus në 24-orët e fundit. 

Raporti i plotë i Ministrisë së Shëndetësisë:

05 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.922 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 78.477 doza të vaksinës.

Nga 2.066 testime, 20 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 197 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 103.908.

Share: