Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Articles By This Author

Lajme Lifestyle

Gresa,e bukur dhe atraktive

Gresa Mulliqi,vajza që me atraktivitetin dhe bukurin e saj po tërhjek vëmendjen e opinionit.Ajo është një vajzë met vërtet e bukur dhe atraktive,ajo është bloggere

Lajme

Avdyli i del në mbrojtje Gërvallës: Po sulmoni një grua që la jetën në Gjermani për t’i shërbyer Kosovës

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haxhi Avdyli i ka dalë në mbrojtje kryediplomates së Kosovës, Donika Gërvallës pasi që  e njejta ka marrë shumë

Lajme

Basha prezanton programin për shëndetësinë

Pas rimëkëmbjes së ekonomisë, shërimi i shëndetësisë është zotimi i radhës që Lulzim Basha angazhohet se do ta përmbushë pas ardhjes në pushtet. Ndaj dhe

Lajme

Vritet në atentat Shkëlzen Kastrati, 5 vjet më parë ekzekutimit i shpëtoi i vëllai

Ishte ora 10 e 30 e mëngjesit të së hënës kur Shkëlzen Kastrati u ekzekutua nga persona të panjohur në makinën e tij pranë fshatit

Lajme

Vuçiq del nga takimi me Macronin me një ide për “zgjidhje inovative” me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot ka qëndruar në Pallatin Elysee në Paris, ku për rreth 4 orë ka zhvilluar një takim me presidentin e

Lajme

Paradite e la Vetëvendosjen, pasdite anëtarësohet në partinë e Ramush Haradinajt

Sami Ahmetaj, i cili dha dorëheqje sot nga Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje, është anëtarësuar në partinë e Ramush Haradinajt. Lajmin për anëtarësimin e

Covid-19 Lajme

184 TË SHËRUAR DHE 282 RASTE ME COVID-19!… – Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës

184 TË SHËRUAR DHE 282 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën

Lajme

BE’ja nuk kursehet: E qorton Kosovën për ambasadën në Jerusalem

Krahu ekzekutiv i BE-së, Komisioni Evropian (KE) adresoi sot kritika mbi planet e Kosovës për të hapur ambasadën në Jerusalem ndërsa të dy vendet nënshkruan

Covid-19 Lajme

Në Kosovë po infektohen për herë të dytë me COVID-19, s’dihet a janë me variantin e ri

Edhe pse thuhet se riinfektimi me COVID-19 është shumë i rrallë, në Kosovë kanë filluar të konfirmohen raste të infektuara për herë të dytë me

Lajme

Rama: Vaksinat vijnë sot në darkë, do të jenë më pak nga sa ishin parashikuar

Kryeministri Edi Rama deklaroi gjatë një prononcimi për mediat se vaksinat antiCovid nga Pfizer do të vijnë mbrëmjen e sotme. Kreu i qeverisë dha lajmin