Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Articles By This Author

Sport

Talenti i së ardhmes Erjon Haxhikadrija

Kosova viteve të fundit ka prodhuar shumë talentë në sporte të ndryshme, sidomos në futboll. Jo të pakët janë edhe futbollistët e rijnë të cilët

Sport

Vatan Goronci super futbollisti Gjakovar.

Qënder Sulmuesi një kreator modern i lojes.dhe golashenuesi me i mir i liges rajonale per moshat U16. Siç edhe dihet Gjakova ka pasur çdo herë

Lajme

Padrejtësisht denohet në munges në Itali, Hasan Buceza

Hasan Buceza i lindur ne Shqiperi me 11.05.1956 është Gjykuar në munges pran Gjykatës së krimeve të renda të Milanos Itali, dhe i nkejti eshte

Sport

Blendi Shala, një super talent i futbollit

Një emer që duhet mbajtur mend patjeter si futbollist i së ardhmës, behet fjal për djaloshin me oregjin nga Komuna e Rahovecit, Blendi Shala. Blendi

Lajme Lifestyle

Vendim nga Gjykata e Fierit

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier gjykoi çështjen lidhur me keqtrajtimin e kafshëve dhe vendosi deklarimin fajtor të qytetarit për kryerjen e veprës penale “Keqtrajtimi i

Lajme

Tërnoci për të tretën herë votonë

Banorët e fshatit Têrnoc të Bujanocit votojnë për të tretên herë të premtën e 27 majit pêr zgjedhjet qendrore. Përfaqësues të institucioneve, subjekteve politike e

Lajme

Çka ndodhi sot në pikën kufitare Shqipëri-Kosovë.

Në pikë kalimin kufitar njësitet e antikontrabandës së Doganës kanë selektuar një veturë të dyshimtë për kontroll detal.Pas kontrollimit të udhëtarit në vetur janë gjetur

Lajme

Kryeministri Kurti në Davos i bën thirrje Greqisë ta njoh Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka bërë thirrje Greqisë që ta njoh shtetin e Kosovës, duke iu bashkuar vendeve të BE-së të cilat e

Kulturë Lajme Lifestyle

Arrestohët Berati i “It’s my love”.

Zyrtarët policorë kanë ndërhyrë pak më parë në një incident të ndodhur në qendër të Prishtinës, saktësisht në afërsi të “Kino ABC”. Disa persona të

Lajme

Qeveria është bërë zëdhënëse e KEDS/KESCO

Me një aktivitet PSD-ja sot vendosi një mbishkrim qeveris. Zyrës për Informim të KEDS dhe KESCO-s ja ndërruam lokacionin; tashmë kjo zyrë është në objektin