Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Articles By This Author

Lajme

Azemi: Kosovarët po ikin sikur gjatë viteve të okupimit 1990-‘99

Kryetari i Sindikatës së Sektorit Privat në Kosovë, Jusuf Azemi ka thënë se qytetarët po ikin nga Kosova sikurse në vitet e okupimit, gjatë viteve

Lajme

Policia ndalon garën në autostradë, gjobit 46 persona

Policia e Kosovës ka ndaluar një garë të jashtëligjshme që po mbahej në autostradën Trudë- Mazgit si dhe ka dënuar 46 persona të përfshirë.  Lajmin

Horoskopi

Nuk ka kuorum, shtyhet shqyrtimi i tërheqjes nga Trusti

Nuk ka kuorum, shtyhet shqyrtimi i tërheqjes nga Trusti Në mungesë kuorumi, seanca e së mërkurës në të cilën ishte paraparë shqyrtimi i tërheqjes nga

Lajme

Ish-sekretari amerikan sot viziton Shqipërinë

Ish-sekretari amerikan Mike Pompeo, të sot do ta vizitojë Shqipërinë. Siç raporton Top-Channel, arsyeja e kësaj vizite është 100 vjetori i marrëdhënieve Shqipëri-SHBA. Ai vjen

Lajme

“Putin ka kancer në gjak, para pushtimit bëri operacion”/ Regjistrimi i fshehtë!

Vladimir Putin është “shumë i sëmurë me kancer në gjak”, këtë pohim sipas The Independent, e ka bërë një oligark që ka lidhje të ngushta

Lajme

Qeveria e Kosovës miraton masat e reja anti-Covid

Qeveria e Kosovës ka miratuar disa masa të reja anti-Covid, me qëllim të lehtësimit e tyre. Sidoqoftë, në mbledhjen që është duke u mbajtur aktualisht,

Lajme

Dita e 66 e luftës | SHBA-ja akuzon Putin për brutalitet në Ukrainë

◾SHBA-ja ka akuzuar Presidentin rus, Vladimir Putin, për brutalitet në pushtimin në Ukrainë. ◾Pentagoni thotë se presidenti rus ka sjellë dhunë dhe mizori për njerëzit

Lajme

Kryeministri Kurti nesër udhëton në SHBA

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, nesër pritet të udhëtojë për në SHBA me rastin e varrimit të ish sekretares së Shtetit, Madeleine Albright. Madje udhëtimin

Lajme

Presidentja Osmani pas takimit me amerikanët: Folëm për urgjencën e dialogut

Pas takimit me delegacionin amerikan, presidentja Vjosa Osmani doli në konferencë për media me Ndihmës Sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Çështje Evropiane

Lajme

Bien çmimet e naftës në botë

Në tregjet botërore, çmimet e naftës ranë gati 5 për qind javën e kaluar pasi tregtarët kanë frikë nga dobësimi i kërkesës për shkak të