Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Articles By This Author

Lajme

Gjykata Speciale ia vazhdon paraburgimin Kadri Veselit

Dhomat e Specializuara të Hagës ia kanë vazhduar paraburgimin ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Lajmi është bërë i ditur në njoftimin e publikuar

Lajme Lifestyle

Flutra Gashi,Tanushi,përveç se një aktore e shkëlqyer,poashtu një zonjë e mrekullueshme

Kur përmendet emri i Flutra Gashi,Tanushi,shumicës nga ne meniher na bien ndërmend paraqitjet e saj të ndryshme,në projekte të ndryshme humoristike. Ajo së bashku me

Lajme

Shaip Kamberi,po e kërkojn arrestimin tim,me apo pa mua, Kosova do të mbetet e pavarur

“Toka sërish do të rrotullohet” “Nëse kemi gabuar me lirimin e Albin Kurtit nga burgu, mos të gabojmë me mosarrestimin e Shaip Kamberit”, ka deklaruar

Lajme

Atentat ndaj Vladimir Putin? Dyshime se makina e presidentit rus sulmohet me eksploziv

Kanali anti-Putin General SVR Telegram, raporton se ndaj Presidentit të Rusisë është bërë një atentat me bombë, por që ka rezultuar i pasuksesshëm. Sipas asaj që

Lajme

Policia shkon te televizioni “First Chanel”, flet Valon Maloku

Policia e Kosovës ka shkuar në selinë e televizionit “First Channel”, pas dhunës në reality show “It’s my home”. Indeksonline ka shkuar në selinë e

Lajme

Demolli-Rrahman Jashari është dezertor,nuk arriti ti mbroj mësimdhënsit në Krilevë dhe Strezovc

Ish kandidati për deputet,Shkumbin Demolli, i ka reaguar ashpër Rrahman Jasharit,ai ka shkruar në facebook: Rrahman Jashari, nuk përfaqëson SBASHK-un! Ky është dezertor,nuk ishte në

Lajme

Kjo shkollë në Gjakovë nesër hap dyert për nxënësit

Pavarësisht që Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Republikës së Kosovës, e as Këshilli Grevist nuk kanë lajmëruar për përfundim të grevës në institucionet arsimore,

Lajme

Gjimnazi i Kamenicës thyen akullin, nesër fillon procesin mësimor

Gjimnazi i Kamenicës “Ismail Qemali” ka njoftuar se nga dita e nesërme, 12 shtator, do të fillojë procesin mësimor. Sipas njoftimit zyrtar të Gjimnazit, mësimi

Lajme

Vdes Mbretëresha Elizabeth II

Mbretëresha Elizabeth II – monarkja më jetëgjatë në historinë britanike, përkushtimi i së cilës ndaj traditës mbretërore dhe buzës së sipërme të ashpër përballë skandaleve

Lajme

Gjuhet me miell nga PSD-ja ministri Murati

Aktivistë të Partisë Socialdemokrate kanë gjuajtur me miell ministrin e Financave, Hekuran Murati, të shtunën pasdite. Në një video të publikuar nga kryetari i kësaj