Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Articles By This Author

Lajme

Kurti nga Uashingtoni pas takimit me Blinken: Marrëdhëniet me Serbinë s’janë normale, duam normalizim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është duke qëndruar edhe sot në Uashington, pas nënshkrimit të marrëveshjes Kompakt me MCC-në gjatë ditë së djeshme. Gjatë qëndrimit,

Lajme

Meta takon Clarkun: Mirënjohës që i dha fund gjenocidit etnik në Kosovë e rajon

“ Gjithmonē mirënjohës për kontributin e tij, si Komandant Suprem i Forcave të NATO-s dhe Komandant i operacioneve të Forcave Aleate në Europë, që i

Lajme

Meta në Kuvend: Shqipëria e Kosova duhet të bashkëpunojnë më strategjikisht tash e tutje

Kuvendi i Kosovës është mbledhur për një seancë të veçantë për adresimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, i cili zgjodhi Kosovën si vizitën e

Lajme

Berisha non grata nga Britania, Basha e shmang

Ish kreu i PD Lulzim Basha ka shmangur shpalljen e kreut të PD Sali Berishës non grata nga Britania e Madhe, duke mos bërë as një koment

Lajme

Arditi Tours-Demantim te lajmit te rrem nga Mediat ne Kosove!

Ju lutem eshte duke qarkulluar nje lajm ne Media se Kompania ARDITI TRANS GROUP eshte duke transportuar disa Studente Serbe ne Skenderaj ku kjo nuk

Lajme

Jep dorëheqje kryeministri i Italisë Mario Draghi

Kryeministri i Italisë, Mario Draghi, ka dhënë dorëheqje prej pozitës së tij pasi qeveria që drejton humbi shumicën, transmeton mediumi RTV Albania. Lëvizja populiste e

Lajme

Abazi thotë se disa kompani ishin regjistruar në SHBA për blerjen e Trepçës dhe Ujmanit, shton se janë të lidhura me Grenell

Deputeti i VV-së, Haki Abazi, ka folur për deklaratat e fundit të ish të Dërguarit të Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, i

Covid-19 Lajme

Shpërthen Covid-19 në Kosovë, 763 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit është regjistruar një rast i vdekjes dhe 763 raste të reja me Covid-19, raporton

Lajme

Pasi Gjukanoviq ia largoi mbështetjen, Abazoviq thotë se do të shikojë qëndrimin e shumicës së deputetëve

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka reaguar pasi kryesia e Partisë Demokratike të Socialistëve (DPS) e Milo Gjukanoviqit vendosi njëzëri të dielën, më

Lajme

Boris Johnson dorëhiqet nga kreu i partisë dhe posti i Kryeministrit, do të mbetet edhe pak në zyrë

Boris Johnson ka dhënë dorëheqje nga partia konservatore pasi një sërë ministrash të tij dhanë dorëheqje dhe i thanë atij se kishte humbur mbështetjen e