Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Articles By This Author

Lajme

Rama në Turqi, takim me Presidentin Erdogan

Nënshkruhen disa marrëveshje bilaterale Vizitën e parë zyrtare për këtë vit kryeministri Edi Rama nisi nga Ankara. Me ftesë të Presidentit Rexhep Tajip Erdogan, Rama

Lajme

Ramiz Lladrovci shpall kandidaturën për kryetar të Drenasit, thotë se PDK nuk e përkrahu

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci e ka shpallur kandidaturën e tij për të garuar për postin e të parit të kësaj komune. Lladrovci

Lajme

Pacolli: Askush nuk ka mundur e as nuk do të mund ta ndalë vullnetin e popullit

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, ka reaguar në Facebook pas publikimit të aktgjykimit të plotë nga Gjykata Kushtetuese për ligjshmërinë e zgjedhjes së Qeverisë

Lajme

TOMË GASHI: ALBIN KURTI KA TË DREJTË TË KANDIDOJË PËR DEPUTET

Avokati, Tomë Gashi, ka deklaruar se Albin Kurti ka të drejtë të kandidojë për deputet në zgjedhjet parlamentare, pasi nuk ka qenë i dënuar me

Lajme

Analisti Ardian Krasniqi, zyrtarisht në PDK

Analistit Ardian Krasniqi sot ka aderuar në Partinë Demokratike të Kosovës. Kjo u bë e ditur në një konferencë për media të PDK-së. Kandidati i

Lajme

Kushtetuesja publikon vendimin, nga sot vendi mund të shkojë në zgjedhje

Gjykata Kushtetuese e ka publikuar aktgjykimin e plotë në rastin e Etem Arifit, raporton Gazeta Express. Pas më shumë se gjashtë muajsh, Gjykata Kushtetuese ka

Covid-19 Lajme

457 TË SHËRUAR DHE 301 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.459 mostra të marra

Lajme

Bahtiri për Hoxhajn: Mitrovicën e drejtuar nga PDK-ja e kam gjetur me vrasje dhe me haraç

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, iu është përgjigjur Enver Hoxhajt, pas akuzave se ky qytet nuk është në gjendje të mirë dhe se