Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Articles By This Author

Lajme

Fatmir Sejdiu dhe Isa Mustafa e refuzojnë ftesën e Lumir Abdixhikut

Isa Mustafa dhe Fatmir Sejdiu nuk janë paraqitur në Konventën Programore të Lidhjes Demokratike të Kosovës, pavarësisht se kishin pranuar ftesat për pjesëmarrje. Shumica e

Lajme

Me provat e tij u dënuan Karaxhiq e Mlladiq, ish-prokurori i Hagës bëhet avokat i Hashim Thaçit

Ish-prokurori i Tribunalit të Hagës, Peter McCloskey dhe ish-zyrtari i misionit të UNMIK-ut, Albert Moskovic, do të jenë pjesë e ekipës mbrojtëse të Hashim Thaçit

Lajme

Destabilizimi i Ballkanit nga Rusia, SHBA i ofroi garanci hapur Kosovës

Që nga fillimi i agresionit rus në Ukrainë, Presidentja, Kryeministri por edhe analistë të huaj e kosovarë, kanë paralajmëruar se Rusia do të tentojë të

Lajme

Sekretari i tarikateve: Bashkësia Islame, promotore e homoseksualizmit

Sekretari i Bashkësisë së Tarikateve të Kosovës, Lulzim Shehu, thotë se Bashkësinë Islame të Kosovës po e stimulon homoseksualizmin në Kosovë. Ai, në një intervistë

Lajme

Biden flet me ushtarët në Poloni, kujton shërbimin e djalit të tij në Kosovë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, është duke qëndruar në Evropë. Ai, fillimisht mori pjesë në Samitin e NATO-s në Bruksel, i thirrur

Lajme Lifestyle

Aurela shfaqet e mahnitshme nga Maldivet

Bukuroshja shqiptare ka kthyer në mënyrë perfekte linjat e saj pas lindjes së djalit  Aurela Hoxha duket përsëri në formë.  Bukuroshja shqiptare është shfaqur sot

Lajme

Raporti i policisë: Sulmi në Gllogjan dyshohet se u krye me kallash, i dyshuari gjendet në arrati

Policia e Kosovës ka dal me raport për sulmin makabër që u krye mbrëmë në Gllogjan, ku u vranë tre persona dhe u plagos një,raporton

Lajme

Policia jep detaje të reja rreth tragjedisë në Deçan

Në fshatin Gllogjan të Deçanit para pak minutash dyshohet se ka ndodhur të shtëna me armë zjarri ndaj një autobusi me nxënës, ku sipas burimeve

Lajme

KQZ cakton datat e votimit me postë për komunën e Dragashit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mori vendim që periudha për përsëritjen e votimit përmes postës për raundin e dytë të Zgjedhjeve për Kryetar të Komunës së

Lajme

Zv/kryeministri i Maqedonisë së Veriut: Si ka mundësi një autobus pa licensë të arrijë t’i kalojë tre kufij?

Zëvendëskryeministri i parë i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi ka thënë se autobusi që u aksidentua në Bullgari nuk ka pasur licensë për operim ndërkombëtar.