Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Ish-Kryeministri Sali Berisha, tha për mediat se protesta e kësaj të shtune është vetëm faqja e parë e qëndresës.

Berisha tha ndër të tjera se Basha u mbrojt me metoda banditeske.

“Narkoqeveria dhe narkoopozita janë e njëjta gjë. Opozita e vërtetë është kjo që shihni ju, vigane në këmbë, e cila u paraqit në protestë paqësore dhe u përball me mjetet më të egra të dhunës. Unë garantoj shqiptarët se jemi dhe do të mbetemi të pamposhtur në vlerat që ne vesojmë dhe mbrojmë. Ky ishte një skenar i përgatitur me kujdes gjatë gjithë këtyre ditëve. Nuk kishte njeri dhe nuk ka asnjë problem me asnjë deputet të PD-së përveç me pengun e Edi Ramës që quhet Lul Brava. Në këtë kontekst kjo është një lëvizje e pandalshme. Është një betejë që nuk do të ketë të sosur. Ju garantoj që kjo që patë sot është vetëm faqja e parë e saj. Këta janë shqiptarët e lirisë. Ata që mendojnë se do u mbahen pengje dhe kukulla për të shtypur vullnetin e tyre gabohen rëndë. Janë populli i referendumit të lirisë. Janë qytetarët të cilët rikthyen në PD votën e lirë. Asgjë s’pengon ortekun e tyre. Sot, shqiptarët dhe bota panë fytyrën e vërtetë të Lul Pengut, i cili u mbrojt me metodat më banditeske, u mbrojt me të gjithë egërsinë e narkobanditëve të Edi Ramës. Miqtë e mi, një mirënjohje të pakufijshme ndaj këtyre dhjetëra mijëra qytetarëve që sot bënë historinë me protestën e tyre. Ju garantoj se kjo është vetëm faqja e parë e ndritur e qëndresës së burrave dhe grave, djemve dhe vajzave për liri, dinjitet njerëzor, por edhe shoqëror. Shoqëria shqiptare meriton votën e lirë. Shoqëria shqiptare do të çlirohet nga këta qytetarë të lirë. Ju ftoj të vazhdojmë marshimin tonë pa u përkulur. Përdori sot të gjitha mjetet kreu i Meduzës”. 

Share: