Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Vetëm 292 të infektuar nga 2343 testime

Infektimet ditore ranë në mënyrë të ndjeshme gjatë 24 orëve të fundit edhe pse numri i testimeve mbetet konstant. Nga analiza e 2343 mostrave rezultuan pozitiv me koronavirus 292 persona, 182 më pak se një ditë më parë.

Vatra më e nxehtë mbetet Tirana me 97 persona të infektuar, e ndjekur nga Fieri me 22,Vlora me 19 dhe Lushnja me 16 raste pozitive.

Covid -19 iu mori jetën edhe 4 qytetarëve të tjerë duke e çuar në 1281 numrin e viktimave në Shqipëri që prej nisjes së pandemisë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, qytetarët i përkisnin Durrësit, Kavajës, Rrogozhinës dhe Mirditës. Mes tyre edhe një 39-vjeçar.

COVID-19 – Statistika (18 Janar 2021)

Raste të reja ditore        292

Të shëruar në 24 orë     417

Të shtruar në spitale     282

Humbje jete në 24 orë   4

Testime ditore              2343

Testime totale            315,531

Raste pozitive             67,982

Raste të shëruara       40,870

Raste Aktive                25,831

Humbje jete                 1281

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë   14976

Fier                        1947

Durrës                  1427

Shkodër               1356

Vlorë     1032

Elbasan                 1025

Lezhë    1013

Korçë                    871

Berat     811

Dibër     499

Gjirokastër 486

Kukës    388

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.