Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7
Covid-19 Lajme

Vetëm një rast aktiv me COVID në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në Kosovë ka mbetur vetëm një rast aktiv me COVID-19. Kështu bëhet e ditur në raportin 24

Covid-19 Lajme

Joe Biden përsëri pozitiv me COVID, para tre dite ishte negativ

Disa ditë pasi që doli negativ në testin për COVID-19, presidenti amerikan, Joe Biden, ka rezultuar sërish pozitiv. Këtë e ka konfirmuar vet ai me

Covid-19 Lajme

Shpërthen Covid-19 në Kosovë, 763 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit është regjistruar një rast i vdekjes dhe 763 raste të reja me Covid-19, raporton

Covid-19 Lajme

Tre të vdekur dhe 41 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 41 raste të reja me Covid-19, si dhe janë shënuar tri raste të

Covid-19 Lajme

78 të infektuar dhe 3 viktima nga Covid në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë thotë se në 24 orët e fundit janë kryer 1,146 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 78 qytetarë, në

Covid-19 Lajme

Katër të vdekur dhe 1721 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit

Katër persona me COVID-19 kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit në vend. Në ndërkohë pozitiviteti i rasteve ka shënuar rënie pasi janë konfirmuar 1721

Covid-19 Lajme

Masat e reja që do të hyjnë në fuqi nga nesër

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë për vendosjen e masave të reja kundër pandemisë COVID-19, raporton RTV Albania. Në një konferencë

Covid-19 Lajme

Sot shqyrtohen masat antiCOVID-19

Sot do të shqyrtohen masat antiCOVID-19 të vendosura nga Qeveria e Kosovës më 21 janar e që hyrën në fuqi më 22 janar. Komiteti për

Covid-19 Lajme

Ky është numri i të infektuarve me COVID në Kosovë….

2.390 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19 brenda 24-orëve, Ministria e Shëndetësisë njofton se nuk ka asnjë të vdekur nga ky virus. Njoftohet për

Covid-19 Lajme

5 viktima dhe 939 raste të reja me Covid në Shqipëri

Rritet numri i pacientëve në spital në 24 orë 5 persona humbën jetën pas infektimit me koronavirus në 24 orët e fundit. 3 prej tyre