Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7
Ekonomi Lajme

Masat e reja, reagon kryetari i Odës Ekonomike

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK) Berat Rukiqi nuk po pajtohet me masat e propozuara nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia. Përmes një reagimi

Ekonomi Lajme

Rritja e çmimit të vajit ushqimor, nisin procedurat për të parë nëse u bënë shkelje ligjore

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës ka kryer një monitorim në tregun e Kosovës, pas shqetësimeve të ngritura lidhur me ngritjen e çmimit të vajit ushqimor, më

Ekonomi Lajme

Kurti: Do të marrim masa që çdo vend pune të jetë me kontratë

Kurti ka thënë se do të marrin masa, që sigurojnë që çdo vend pune të jetë me kontratë, me kontribute pensionale të paguara dhe të

Ekonomi Lajme

50 bizneset që përfituan më së shumti nga Pako e Rimëkëmbjes prej 60 milionë euro shpërndarë nga Qeveria Hoti, në tetor të vitit 2020

50 bizneset që përfituan më së shumti nga Pako e Rimëkëmbjes prej 60 milionë euro shpërndarë nga Qeveria e kaluar, në tetor të vitit 2020.

Ekonomi Lajme

Nga e hëna fillon puna e sektorit të gastronomisë dhe qendrave tregtare

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka thënë se nga e hëna sektori i gastronomisë dhe qendrat tregtare do të hapen duke i respektuar masat

Ekonomi Lajme

“Mbi 50 mijë punëtorë humbën vendin e punës, 10 mijë operatorë falimentuan në tërë Kosovën”

Si pasojë e pandemisë 50 mijë qytetarë të Kosovës kanë humbur vendin e punës. Kështu ka thënë kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve Agim Shahini.

Ekonomi

Ministri Krasniqi në mbështetje të prodhuesve vendorë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, priti në takim përfaqësuesit e Klubit të Prodhuesve, ku biseduan për mbështetjen e prodhuesve vendorë sipas masave të