Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7
Kulturë Lajme Lifestyle

Arrestohët Berati i “It’s my love”.

Zyrtarët policorë kanë ndërhyrë pak më parë në një incident të ndodhur në qendër të Prishtinës, saktësisht në afërsi të “Kino ABC”. Disa persona të

Kulturë

Këngëtarja me stilin e veçantë Mira Janji

Kush eshtë këngëtarja Mira Janji, redaksia e RTV ALBANIA ju a sjell një përshkrim për të. Mira Janji, ky emër i njohur i skenës sonë

Kulturë

Kjo është pasuria e Kryetarit të PDK’së, Memli Krasniqit

Memli Krasniqi sot është zgjedhur Kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, me shumicën e votave të delegatëve. Por, sa është pasuria e tij? Në regjistrin

Kulturë Lajme

GJK: Shembja e Teatrit nuk cënon Kushtetutën

Shfuqizohet ligji dhe VKM për ndërtimin nga privati Gjykata Kushtetuese dha vendimin për çështjen e Teatrit Kombëtar. Gjykata ka shpallur si antikushtetues ligjin e posaçëm

Kulturë Lajme Lifestyle

Algerti refuzon ftesen e “Për’puthen”

Ish fituesi i Mister Albania, tani pjes e estrades si kengëtar Algert Qoshku ditë me parë mori një telefonat nga emisioni “Për’puthen”; por Algerti e

Kulturë Lajme

U tha se kishte ndërruar jetë, reagon Mirush Kabashi dhe tregon si e përjetoi këtë lajm

Në emisionin “Rudina”, në Tv Klan është dhënë intervista me aktorin Mirush Kabashin i cili tregon si u ndje për lajmin që u shfaq dje

Kulturë Lajme

Amazon blen studion e filmit MGM

Ekskluziviteti James Bond nuk do të jetë plotësisht nën kontrollin e Amazon Lëvizja e Amazon për të blerë studion e filmit dhe televizionit MGM ka

Kulturë Lajme

Rregulla të reja për Oscar

Akademia e filmit ngadalëson anëtarësimet e reja Përpjekja për të zgjeruar numrin e profesionistëve të filmit që votojnë për fituesit vjetorë të Oscar-it do të

Kulturë Lajme

Haradinaj: Nëse bëhem kryetar i Prishtinës, s’do t’i lejoj personat nën 18-vjeç të futen në lokalet ku ka alkool

Anëtari i Kryesisë së AAK’së, Daut Haradinaj, njëherësh edhe kandidat për kryetar të Komunës së Prishtinës nga radhët e kësaj partie në zgjedhjet lokale të

Covid-19 Kulturë

248 TË SHËRUAR DHE 103 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me