Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7
Lajme

Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi në Bruksel

Kryediplomati i BE-së, Josep Borrell, ka njoftuar se Kosova dhe Serbia kanë arritur një marrëveshje mes vete në Bruksel, pas disa orëve të bisedimeve. Ai

Lajme

Ministri i Jashtëm italian mbështet vendimin e Kurtit për targat

Ministri i Jashtëm i Italisë Antonio Tajani, ka folur në një konferencë media pas takimit që ka pasur me ministren e Jashtme dhe të Diasporës

Lajme

Kurti: Borrell hoqi dorë nga propozimi i BE për normalizim të plotë të marrëdhënieve Kosovë-Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar pas takimit trilateral me Borrellin dhe Vuçiqin. Kurti tha se Borrell hoqi dorë nga propozimi i BE-së për

Lajme

Qerim Qerimi zgjidhet rektor i UP-së

Qerim Qerimi është zgjedhur rektor i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”. Ai është zgjedhur me gjashtë vota për. Kandidatët për këtë pozitë ishin But Dedaj,

Lajme

Policia rikthen planin 12 orësh për ta gjitha njësitë

Policia e Kosovës ka kthyer në fuqi sërish planin 24 orësh të punës për gjitha njësitë, raporton IndeksOnline. Burimet e IndeksOnline brenda policisë kanë thënë

Lajme

Shtyhet gjobitja për shoferët me targa ilegale, Policia del me një njoftim

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se do ta vazhdojnë edhe më 21 nëntor do masën e qortimit të shoferëve me targa ilegale serbe.

Lajme

Kurti niset drejt Brukselit për takimin me Vuçiqin

Kryeministri Albin Kurti ka udhëtuar për në Bruksel, ku pritet të ndodhë takimi presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Kurti sot është detyruar të dal në

Lajme

Xhemaj Hasani-Haram Ju kofshin Votat

Kandidati i Nismës për kryetar të Podujevës, Xhemajl Hasani duket sikur po akuzon dikë përmes një postimi në Facebook. ”Njani ne lagjen Emshir, tjetri kah

Lajme

Ministres Hajdari dikush ia zuri pritën te banesa, paraqitet e shqetësuar në Polici

Policia e Kosovës është aktivizuar të premten mbrëma pas një denoncimi të bërë nga ministrja e Tregtisë dhe Industrisë në Qeverinë e Kosovës, Rozeta Hajdari,

Covid-19 Lajme

Vetëm një rast aktiv me COVID në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në Kosovë ka mbetur vetëm një rast aktiv me COVID-19. Kështu bëhet e ditur në raportin 24