Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7
Lajme

Rriten ndjeshëm infektimet me COVID në Shqipëri

725 raste të reja dhe 7 viktima Ka vijuar për të dytën ditë me radhë rritja e infektimeve ditore me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë raportoi

Lajme

Osmani Shpall zgjedhjet

Presidentja në detyr zonja Osmani,ka shpallur daten e zgjedhjeve, pas vendimit të Kushtetueses,postimi i plotë: Duke u bazuar në përgjegjësitë kushtetuese dhe Aktgjykimin e Gjykatës

Covid-19 Lajme

Moderna siguron lejen urgjente nga BE

Injektimi i vaksinës nis brenda 1 javë në vendet anëtare Bashkimi Europian ka tashmë një vaksinë të dytë të lejuar për injektim. Është ajo e

Lajme

Rama në Turqi, takim me Presidentin Erdogan

Nënshkruhen disa marrëveshje bilaterale Vizitën e parë zyrtare për këtë vit kryeministri Edi Rama nisi nga Ankara. Me ftesë të Presidentit Rexhep Tajip Erdogan, Rama

Lajme

Ramiz Lladrovci shpall kandidaturën për kryetar të Drenasit, thotë se PDK nuk e përkrahu

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci e ka shpallur kandidaturën e tij për të garuar për postin e të parit të kësaj komune. Lladrovci

Lajme

Pacolli: Askush nuk ka mundur e as nuk do të mund ta ndalë vullnetin e popullit

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, ka reaguar në Facebook pas publikimit të aktgjykimit të plotë nga Gjykata Kushtetuese për ligjshmërinë e zgjedhjes së Qeverisë

Lajme

TOMË GASHI: ALBIN KURTI KA TË DREJTË TË KANDIDOJË PËR DEPUTET

Avokati, Tomë Gashi, ka deklaruar se Albin Kurti ka të drejtë të kandidojë për deputet në zgjedhjet parlamentare, pasi nuk ka qenë i dënuar me

Lajme

Analisti Ardian Krasniqi, zyrtarisht në PDK

Analistit Ardian Krasniqi sot ka aderuar në Partinë Demokratike të Kosovës. Kjo u bë e ditur në një konferencë për media të PDK-së. Kandidati i

Lajme

Kushtetuesja publikon vendimin, nga sot vendi mund të shkojë në zgjedhje

Gjykata Kushtetuese e ka publikuar aktgjykimin e plotë në rastin e Etem Arifit, raporton Gazeta Express. Pas më shumë se gjashtë muajsh, Gjykata Kushtetuese ka

Covid-19 Lajme

457 TË SHËRUAR DHE 301 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.459 mostra të marra