Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7
Lajme

Pavarësisht trazirave, Kongresi e certifikon Bidenin si president të SHBA-së

Kongresi amerikan konfirmoi fitoren e presidentit të zgjedhur Joe Biden, pas numërimit të votave të Kolegjit Zgjedhor dhe rrëzimit të të gjithë kundërshtimeve nga ana

Lajme

Policisë pritet t’i shtohen edhe mbi 200 zyrtarë, javën tjetër nënshkruhen kontratat

Javën e ardhshme, 212 të rinj kosovarë pritet të nënshkruajnë kontrata pune me Policinë e Kosovës. Ky institucion, dje ka publikuar listën e kandidatëve të

Lajme

Trump del me video-mesazh: Shkoni në shtëpi, askush nuk duhet të lëndohet

Presidenti amerikan Donald Trump është shfaqur me një video-mesazh duke u bërë thirrje protestuesve që të largohen nga Kongresi. Kreu i Shtëpisë së Bardhë, edhe

Lajme

Rriten ndjeshëm infektimet me COVID në Shqipëri

725 raste të reja dhe 7 viktima Ka vijuar për të dytën ditë me radhë rritja e infektimeve ditore me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë raportoi

Lajme

Osmani Shpall zgjedhjet

Presidentja në detyr zonja Osmani,ka shpallur daten e zgjedhjeve, pas vendimit të Kushtetueses,postimi i plotë: Duke u bazuar në përgjegjësitë kushtetuese dhe Aktgjykimin e Gjykatës

Covid-19 Lajme

Moderna siguron lejen urgjente nga BE

Injektimi i vaksinës nis brenda 1 javë në vendet anëtare Bashkimi Europian ka tashmë një vaksinë të dytë të lejuar për injektim. Është ajo e

Lajme

Rama në Turqi, takim me Presidentin Erdogan

Nënshkruhen disa marrëveshje bilaterale Vizitën e parë zyrtare për këtë vit kryeministri Edi Rama nisi nga Ankara. Me ftesë të Presidentit Rexhep Tajip Erdogan, Rama

Lajme

Ramiz Lladrovci shpall kandidaturën për kryetar të Drenasit, thotë se PDK nuk e përkrahu

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci e ka shpallur kandidaturën e tij për të garuar për postin e të parit të kësaj komune. Lladrovci

Lajme

Pacolli: Askush nuk ka mundur e as nuk do të mund ta ndalë vullnetin e popullit

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, ka reaguar në Facebook pas publikimit të aktgjykimit të plotë nga Gjykata Kushtetuese për ligjshmërinë e zgjedhjes së Qeverisë

Lajme

TOMË GASHI: ALBIN KURTI KA TË DREJTË TË KANDIDOJË PËR DEPUTET

Avokati, Tomë Gashi, ka deklaruar se Albin Kurti ka të drejtë të kandidojë për deputet në zgjedhjet parlamentare, pasi nuk ka qenë i dënuar me