Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7
Lajme

Policia ndalon garën në autostradë, gjobit 46 persona

Policia e Kosovës ka ndaluar një garë të jashtëligjshme që po mbahej në autostradën Trudë- Mazgit si dhe ka dënuar 46 persona të përfshirë.  Lajmin

Lajme

Pasi Gjukanoviq ia largoi mbështetjen, Abazoviq thotë se do të shikojë qëndrimin e shumicës së deputetëve

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka reaguar pasi kryesia e Partisë Demokratike të Socialistëve (DPS) e Milo Gjukanoviqit vendosi njëzëri të dielën, më

Lajme

Boris Johnson dorëhiqet nga kreu i partisë dhe posti i Kryeministrit, do të mbetet edhe pak në zyrë

Boris Johnson ka dhënë dorëheqje nga partia konservatore pasi një sërë ministrash të tij dhanë dorëheqje dhe i thanë atij se kishte humbur mbështetjen e

Lajme

Arrestohet Nuredin Lushtaku

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Nuredin Lushtaku, është dërguar në mbajtje me urdhër të prokurorit kujdestar të Prokurorisë Themelore të Mitrovicës, ka konfirmuar për Gazetën

Lajme

Prokuroria: Lushtaku ia ka dërguar Bekim Jasharit armën e njërit polic, ai e dorëzoi në Polici

Në seancën për caktimin e paraburgimit për ish-nënkryetarin e Skenderajt, Nuredin Lushtakut dhe të dyshuarve të tjerë për sulm ndaj policëve është përmendur edhe emri

Lajme

Ditëlindja e SHBA-së, 246 vite histori për garantimin e lirisë në botë

Më 4 korrik, 1776 – kolonitë e atëhershme të shtrira në pjesën më të madhe të Amerikës Veriore, vendosën të pavarësohen prej Britanisë së Madhe

Lajme

Plagosja e policëve në Skenderaj, vjen reagimi i Xhelal Sveçlës

Xhelal Sveçla, ministër i Punëve të Brendshme, të dielën e ka dënuar plagosjen e dy policëve në Skenderaj, ku i dyshuar është Nuredin Lushtaku, ish-deputet

Lajme

Lushtaku: Polici Enver Smakiqi pa arsye e plagosi kolegun e tij

Nuredin Lushtaku, ish-deputet i Kuvendit të Kosovës, të dielën ka pretenduar se “polici Enver Smakiqi pa as një arsye ka gjuajtur në drejtim të kolegut

Lajme

Vuçiq pas vendimeve të Qeverisë për reciprocitet e targa: Përgjigjja jonë do të jetë vdekjeprurëse

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, thotë se ka pranuar kërkesa të reja nga bashkësia ndërkombëtare në lidhje me Kosovën. Këto kërkesa, ai tha se ia

Lajme

Stuhi me breshër e erë të fuqishme në Prishtinë

Para pak minutave ka filluar një stuhi e fuqishme në Prishtinë e përcjellë me shi e breshër të rrëmbyeshëm dhe erë të fortë.  Pjesa e