Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7
Sport

Talenti i së ardhmes Erjon Haxhikadrija

Kosova viteve të fundit ka prodhuar shumë talentë në sporte të ndryshme, sidomos në futboll. Jo të pakët janë edhe futbollistët e rijnë të cilët

Sport

Vatan Goronci super futbollisti Gjakovar.

Qënder Sulmuesi një kreator modern i lojes.dhe golashenuesi me i mir i liges rajonale per moshat U16. Siç edhe dihet Gjakova ka pasur çdo herë

Sport

Blendi Shala, një super talent i futbollit

Një emer që duhet mbajtur mend patjeter si futbollist i së ardhmës, behet fjal për djaloshin me oregjin nga Komuna e Rahovecit, Blendi Shala. Blendi

Lajme Sport

Kosova, fiton me paraqitje fantastike

Kosova ka arritur fitore shumë të rëndësishme përballë Irlandës së Veriut (3-2) në kuadër të Grupit 2 të Ligës C në Ligën e Kombeve. Në

Lajme Sport

PSG shkëlqen me trinomin “MNM”

Mbappe realizon dopietë ndaj Lorient, jep asist për Messi e Neymar PSG rikthehet tek fitorja në kampionat dhe këtë e bën në mënyrën më spektakolare

Lajme Sport

Zvicra sonte sfidon Anglinë

Anglia dhe Zvicra sonte do të zhvillojnë një ndeshje miqësore mes vete dhe të parën për këtë muaj. Ndeshja do të zhvillohet nga ora 18:30

Lajme Sport

Atletja ukrainase 11-vjeçare vritet nga ushtria ruse

Atletja ukrainase e gjimnastikës, Kateryna Diachenko, 11 vjeç, u vra kur  një shtëpi në Mariupol u godit nga një raketë ruse, thonë raportet.  Gjimastja 11-vjeçare

Lajme Sport

Një talent i jashtzakonshëm i futbollit si Valmir Shkreta

Quhet Valmir Shkreta dhe vjen nga Hani Elezit,pëndryshe një talent i jashtzakonshëm i futbollit.Edhe pse shum i ri në moshë ai asnjëherë nuk e ndali

Lajme Sport

Merr fund dilema, çfarë numri do të mbajë Leo Messi tek PSG

Leo Messi është prezantuar si lojtari më i ri i skuadrës franceze të PSG-së. Njoftimin e dha vetë skuadra parisiene në rrjetet sociale, ku njoftoi

Lajme Sport

Komunikata e Barcelonës ku tregon arsyet e largimit të Messit, shpreh mirënjohje dhe i uron gjithë të mirat

Barcelona dhe Lionel Messi i kanë ndarë rrugët përfundimisht, 10’shi i Barcelonës sonte po largohet edhe zyrtarisht nga Camp Nou. Përmes një komunikate që ka