Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7
Lajme Tekonologji

Elon Musk blen Twitter për 44 miliardë dollarë

Bordi i Twitter ka rënë dakord për një ofertë prej 44 miliardë dollarësh nga miliarderi Elon Musk. Musk, i cili bëri ofertën shokuese më pak

Lajme Tekonologji

Më 8 Shkurt lancohet Samsung Galaxy S22

Samsungu pritet t’i kthehet datave të zakonshme për lancime të pajisjeve më të reja. Sipas raportimit më të ri, telefoni Galaxy S22 do të lansohet

Lajme Tekonologji

Instagram së shpejti platformë me pagesë

Instagram po teston një opsion të ri i cili do të ndikojë në suksesin e aplikacionit. Opsioni i ri ka të bëjë me abonimin me

Lajme Tekonologji

Facebook ndërron emrin, kështu do të quhet

Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg ka njoftuar se ka ndërruar emrin kompanisë në “Meta”. Ky vendim ishte pjesë e një ndryshimi strategjik për të theksuar

Lajme Tekonologji

Pas rikthimit të Facebook, Instagram, WhatsApp – vjen reagimi i Mark Zuckerberg

Pas afër 7 orësh është kthyer përsëri online rrjeti më i madh social në botë, më afër 2 miliardë përdorues, Facebook  Një avari e shkaktuar

Lajme Tekonologji

Rikthehet Facebook-u, Instagrami e WhatsApp-i

Rrjeti social ‘WhatsApp’ dhe ‘Facebook’ është rikthyer në funksion për përdoruesit në mbarë botën. Pas më shumë se 5 orësh, rrjetet sociale të kompanisë ‘Facebook’

Lajme Tekonologji

Facebook ende i bllokuar, sa miliardë i ka humbur Mark Zuckerberg për pak orë

Facebook dhe dy platformat që janë në pronësi të kësaj kompanie, Instagram dhe WhatsApp kanë rënë nga sistemi tash e disa orë. Facebook nuk ka komentuar

Lajme Tekonologji

“Dita kur rrjetet sociale u prishën”, çfarë po ndodh me Facebook-un dhe aplikacionet e saj

Facebook, Instagram, WhatsApp janë të gjitha jashtë përdorimit pasi gjiganti i mediave sociale bëri ndryshime në sistemet e tij të internetit të hënën në mëngjes

Lajme Tekonologji

Bllokimi i rrjeteve sociale, vjen reagimi i parë nga Facebook

Shefi i komunikimit në Facebook, Andy Stone ka reaguar në Twitter për rrjetet sociale në pronësi të Facebook që kanë dalë jashtë funksioni prej rreth

Lajme Tekonologji

Instagram dhe Messenger bashkojnë grupet e bisedave

Pas lançimit të opsionit të ri gjatë vitit të shkuar i cili lejonte komunikimin mes përdoruesve të Instagramit dhe Messengerit, pa qenë nevoja të shkarkonin