Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Përmbytjet shkatërruese kanë goditur pjesë të Evropës. Reshjet e shumta të shiut kanë shkaktuar shumë përmbytje dhe lumenjtë kanë dalë nga shtrati.

Deri tani raportohet se deri tani të paktën 100 njerëz kanë vdekur në Gjermani dhe 22 vdekje janë raportuar në Belgjikë.

Parashikimet thonë se situata është ende alarmante dhe se do të ketë sërish reshje të dendura shiu.

Pamjet më dramatike janë regjistruar në në fshatin gjerman Schuld, në rrethin Ahrëeiler të Rheinland-Pfalz, ku është shpallur gjendja e jashtëzakonshme./rtvalbania.tv

Share: