Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

KOMUNIKAT PER MEDIA

Qytetare te nderuar, media televizive dhe te shkruara.

Duke e pare lajmin qe Qeveria ka vendosur qe brenda 6 muajve tju paguaj rrymen Serbeve ne Veri te Mitrovices, atehere me lejoni tju them disa fjale drejtuar Qeveris dhe qytetareve te Republikes se Kosoves.

Presidente Vjosa Osmani, Kryeminister Albin Kurti me siguri keni harru se ne cfare rruge kemi kaluar si shtet, si qytetar viteve 80, 90 deri ne vitin 97. Keni harruar qe Serbet kane qene ata qe kane djegur, dhunuar, vrare dhe masakruar.

Duke filluar nga femijet tane, nenat, motrat, grate, djemet dhe burrat te gjithe keta kane mbetur martire , duke mos i anashkaluar edhe Ushtaret e Ushtris Çlirimtare te Kosoves te cilet shumica kane rene deshmore, e disa te tjere kane humbur gjymtyret e tyre , ku edhe disa te tjere jetojne rrugeve pa kurrfare ndihme nga ju si Qeveri qe nga viti 1999-2000. E pse ne sot duhet tju paguajme rrymen?, pas gjithe asaj se cka na kene bere?

Prandaj Presidente dhe Kryeminister dua tju them qe nese vetem e votoni ligjin per tju paguar Serbeve rrymen, atehere une tani do ju bej apel qytetareve te Republikes se Kosoves.

Qytetare te nderuar ne qoft se Qeveria ua paguan rrymen Serbeve, atehere une ju bej apel mos e paguani as ju rrymen, dhe nese KEDS dhe KOSTT vendosin me ja u ckyq , atehere sipas Kushtetutes se Kosoves, si qytetar keni te drejte qe te furnizoheni permes Paneleve Solare dhe nga Era permes Helikave te medhaja per prodhimin e energjis permes eres.

Presidente dhe Kryeminister tani radha juaj te vendosni se cka do beni ne lidhje me kete situate.

Me respekt : Dardan Grapci – Peje.

Share: