Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Drejtori i FBI-së ngre alarmin lidhur me aplikacionin që përdoret

Drejtori i FBI-së, Chris Wray po ngre shqetësime për sigurinë kombëtare në lidhje me platformën TikTok, duke paralajmëruar të premten

Sokol Halili dyshohet se vrau veten në shtëpinë e familjes

Sokol Halili ka vrarë vetën pasi që Policia e Kosovës kishte lokalizuar vendndodhjen e tij. I dyshuari për vrasjen e

Reagimi i Kurtit: Dy qytetarë më pak, dy shqiptarë më

Pas vrasjes së një gruaje shtatzënë para Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK, ka reaguar kryeministri Albin Kurti. Humbjen e dy

Reagon Pacolli: Kush është ai burrë që ngre armë kundër

Lideri i AKR’së, Behgjet Pacolli ka reaguar lidhur me dyshimet se një grua shtatzënë është vrarë në oborrin e QKUK’së.

Haradinaj: Vrasja në QKUK, kundërshton traditën shqiptare dhe logjikën njerëzore

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj është shprehur i tronditur pas raportimeve për vrasjen e një gruaje shtatzënë në hapësirën e

Forenzika dhe IML mbërrijnë në oborrin e QKUK’së ku dyshohet

Ekipi i Forenzikës dhe Institutit të Mjekësisë Ligjore kanë mburritur para Gjinekologjisë, tek kufoma e gruas që dyshohet se u

Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi në Bruksel

Kryediplomati i BE-së, Josep Borrell, ka njoftuar se Kosova dhe Serbia kanë arritur një marrëveshje mes vete në Bruksel, pas

Ministri i Jashtëm italian mbështet vendimin e Kurtit për targat

Ministri i Jashtëm i Italisë Antonio Tajani, ka folur në një konferencë media pas takimit që ka pasur me ministren

Kurti: Borrell hoqi dorë nga propozimi i BE për normalizim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar pas takimit trilateral me Borrellin dhe Vuçiqin. Kurti tha se Borrell hoqi dorë

Qerim Qerimi zgjidhet rektor i UP-së

Qerim Qerimi është zgjedhur rektor i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”. Ai është zgjedhur me gjashtë vota për. Kandidatët për