Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, nesër pritet të udhëtojë për në SHBA me rastin e varrimit të ish sekretares së Shtetit, Madeleine Albright.

Madje udhëtimin e tij e konfirmoi edhe Ndihëmssekretarja amerikane për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried, gjatë konferencës që mbajtën sot pas takimit të zhvilluar,transmenton mediumi RTV Albania.

“Dëshirojë të falënderojë Kurtin që do të udhëtojë nesër në SHBA për të nderuar ish-Sekretaren Madline Albright”, tha Donfried.

Në SHBA përveç Kurtit, pjesë pritet të marrë edhe presidentja e shtetit Vjosa Osmani, dhe ish presidentja Atifete Jahjaga.

Share: