Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Samsungu pritet t’i kthehet datave të zakonshme për lancime të pajisjeve më të reja. Sipas raportimit më të ri, telefoni Galaxy S22 do të lansohet më 8 Shkurt.

Siç raportohet në Korenë e Jugut, Samsungu po planifikon një ngjarje më 8 Shkurt dhe se pritet që pajisja e re të lancohet në një event online.

Gjithashtu thuhet se do të ketë një konfigurim të trefishtë të kamerës – një aparat kryesor 50 MP, një aparat ultra të gjerë dhe një aparat telefoni me zmadhim optik 3x. Versioni Ultra pritet të ofrojë një kamerë kryesore prej 108 MP. Karakteristikat e tjera përfshijnë një ekran 120Hz, altoparlantë stereo, karikim të shpejtë, karikim pa tel dhe rezistencë ndaj ujit.

Ftesat pritet të dërgohen më vonë gjatë muajit. Paraporositë për Galaxy S22, S22+ dhe S22 Ultra pritet të nisin më 9 Shkurt, ndërsa shitjet më 24 Shkurt.

Krahas pajisjeve të Galaxy S22 do të lancohet edhe tableti Galaxy Tab S8, me tri variante.

Share: