Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se që nga dje është regjistruar një rast i vdekjes dhe janë konfirmuar 17 raste të reja me koronavirus, raporton Express.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të 1 mijë e 774 mostrave.

Nga 1.774 testime, 17 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes. Sot janë shëruar 112 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.791. Në total numri i rasteve aktive është 531”, ka njoftuar MSH’ja.

Share: