Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti gjatë pesë ditëve të kësaj jave do të kushtëzohet me kushte të paqëndrueshme atmosferike raporton RTV Albania.

Në njoftimin e IHK-së bëhet e ditur se do të ketë vranësira me riga të dobëta shiu, për t’u shndërruar në reshje të mesme dhe të dendura bore.

Sipas IHK-së, reshje më të theksuara pritet të ketë në rajonin e Dukagjinit dhe viseve të larta malore. 

Mirë, IHK bën me dije se reshjet e borës nuk do të mungojnë as në viset mesatare dhe ato të ulëta.

Share: