Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7


Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagarvci, ka folur para fillimit të senacës së jashtëzakonshme për zgjedhjen e presidentit.

Në një prononcim para gazetarëve Nagavci ka thumbuar Partinë Demokratike të Kosovës (PDK), duke thënë se ata nuk kanë terminale për të dhënë për pozita, përcjell RTV Albania.

“Ne nuk shkojmë me skenare të PDK-së, pasi që nuk japim terminale për pozita”, ka thënë Nagavci.

Tutje, ministrja Nagavci ka thënë se të gjithë deputetët duhet të jenë në sallë për zgjedhjen e presidentes Osmani edhe nëse nuk e votojnë, për presidente Vjosa Osmanin vendi shkon në zgjedhje.

“Ajo që i nevojitet vendit është që të kemi institucione të konsiliduara. Konsideroj që secili deputet të jenë të vetëdijshëm dhe të marrin së paku pjesë në votim për ta votuar për presidente Vjosa Osmanin”, ka thënë Nagavci.  

Share: