Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7
Lajme

Drejtori i FBI-së ngre alarmin lidhur me aplikacionin që përdoret me të madhe edhe në Kosovë

Drejtori i FBI-së, Chris Wray po ngre shqetësime për sigurinë kombëtare në lidhje me platformën TikTok, duke paralajmëruar të premten se kontrolli i aplikacionit popullor

Lajme

Sokol Halili dyshohet se vrau veten në shtëpinë e familjes së tij

Sokol Halili ka vrarë vetën pasi që Policia e Kosovës kishte lokalizuar vendndodhjen e tij. I dyshuari për vrasjen e gruas së tij shtatzënë ka

Lajme

Reagimi i Kurtit: Dy qytetarë më pak, dy shqiptarë më pak, do të jenë duke menduar armiqtë tanë

Pas vrasjes së një gruaje shtatzënë para Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK, ka reaguar kryeministri Albin Kurti. Humbjen e dy jetëve, ai e ka quajtur

Lajme

Reagon Pacolli: Kush është ai burrë që ngre armë kundër një gruaje dhe një fëmije në barkun e saj?

Lideri i AKR’së, Behgjet Pacolli ka reaguar lidhur me dyshimet se një grua shtatzënë është vrarë në oborrin e QKUK’së. Pacolli përmes një shkrimi në

Lajme

Haradinaj: Vrasja në QKUK, kundërshton traditën shqiptare dhe logjikën njerëzore

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj është shprehur i tronditur pas raportimeve për vrasjen e një gruaje shtatzënë në hapësirën e QKUK-së. Ai ka thënë se

Lajme

Forenzika dhe IML mbërrijnë në oborrin e QKUK’së ku dyshohet se u vra një grua

Ekipi i Forenzikës dhe Institutit të Mjekësisë Ligjore kanë mburritur para Gjinekologjisë, tek kufoma e gruas që dyshohet se u vra rreth orës 18:00. T7

Lajme

Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi në Bruksel

Kryediplomati i BE-së, Josep Borrell, ka njoftuar se Kosova dhe Serbia kanë arritur një marrëveshje mes vete në Bruksel, pas disa orëve të bisedimeve. Ai

Lajme

Ministri i Jashtëm italian mbështet vendimin e Kurtit për targat

Ministri i Jashtëm i Italisë Antonio Tajani, ka folur në një konferencë media pas takimit që ka pasur me ministren e Jashtme dhe të Diasporës

Lajme

Kurti: Borrell hoqi dorë nga propozimi i BE për normalizim të plotë të marrëdhënieve Kosovë-Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar pas takimit trilateral me Borrellin dhe Vuçiqin. Kurti tha se Borrell hoqi dorë nga propozimi i BE-së për

Lajme

Qerim Qerimi zgjidhet rektor i UP-së

Qerim Qerimi është zgjedhur rektor i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”. Ai është zgjedhur me gjashtë vota për. Kandidatët për këtë pozitë ishin But Dedaj,