Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 26 raste të vdekjes dhe 1 mijë e 448 raste të reja me COVID-19, raporton RTV Albania.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të mbi 12 mijë mostrave.


“Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 26 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 1.421 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 120.892”, ka njoftuar MSH’ja.

Ndërkohë, janë shëruar 1 mijë e 421 .

Share: