Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Ministri në detyrë, Armend Zemaj është dukë marrë pjesë në takimin me Komitetin për Vlerësimin e Situatës me Covid-19.

Zemaj gjatë këtij ka thënë se gjendja me situatën pandemike në Kosovë është nën kontroll, duke thënë se nuk ka vend për panik, raporton RTV Albania.

“Gjendja e pandemisë në vendin tonë është nën-kontroll dhe nuk ka tendencë në vend për alarm”, ka thënë ministri në detyrë derisa ka theksuar se këto të dhëna bazohen nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike.

Ministri në detyrë nuk ka përmendur opsionin për mbyllje të sërishme derisa ka bërë thirrje për respektimin e masave antiCovid.

Theksojmë se vetëm dje në Kosovë u regjistruan 398 raste të reja dhe një viktimë, kurse ende nuk dihet se kur pritet të vijnë vaksinat antiCOVID.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.