Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7


Një person ka vdekur dhe 11 të tjerë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 në 24 orët e fundit.

Kështu ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë përmes një njoftimi në Facebook.

Gjatë 24 orëve janë shëruar edhe 146 qytetarë.

“Nga 2.074 testime, 11 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes”, thuhet në njoftim.

Njoftimi i plotë:

06 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.647 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 80.126 doza të vaksinës.

Nga 2.074 testime, 11 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 146 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.054.

Në total numri i rasteve aktive është 1.198.

Share: