Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Një person ka vdekur si dhe 20 persona kanë rezultuar pozitiv me coronavirus gjatë 24 orëve të fundit nga 1,891 mostra testuese të marrura në terren.

Institutit Kombëtar i Shëndetësisë Publike, në të dhënat e fundit, tregon se 19 qytetarë janë shëruar nga infeksioni.

Aktualisht në Kosovë janë 165 raste aktive me SARS-CoV-2.

Në total numri i të infektuarve me SARS-CoV-2 në nivel vendi ka arritur në  107 mijë e 693 persona, prej tyre 2 mijë e 254 kanë vdekur si dhe 105 mijë e 274 qytetarë të tjerë janë shëruar.

Në njoftim po ashtu thuhet se 3 mijë e 669 qytetarë janë vaksinuar gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa në total në Kosovë janë vaksinuar 144 mijë e 685 qytetarë, e me dozën e dytë janë vaksinuar 22 mijë e 906 persona.

Share: