Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit është regjistruar një rast i vdekjes dhe 763 raste të reja me Covid-19, raporton RTV Albania.

Konfirmimi i këtyre rasteve ka ardhur pas testimit të mbi 2 mijë mostrave.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 213 qytetarë, derisa numri i rasteve aktive ka arritur 2 mijë e 184.

Share: