Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Policia e Kosovës është sulmuar sërish në veri, konkretisht në fshatin Zubin Potok.

Burime të Klankosova.tv bëjnë të ditur se sulmi ka ndodhur pas orës 08:00.

Cak i sulmit sërish ishin policët e Kosovës, por që të njëjtit i shpëtoi vetura e blinduar, njofton Klankosova.tv.

Kujtojmë që nga 13 prilli tash e disa herë policët janë sulmuar në zonën ndërmjet Zubin Potokut dhe pikës kufitare me Serbinë, në Bërnjak, teksa ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, i pati quajtur këto sulme si akte terroriste.

Share: