Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Në spitale janë ende 28 pacientë të shtruar

Vetëm 2 qytetarë pozitivë kanë rezultuar në 24 orët e fundit pas afro 3600 testimeve të kryera. Shqipëria është duke përjetuar një situatë në përmirësim e sipër në raport me pandeminë e Covid-19.

Një person në Tiranë dhe 1 në Lezhë janë ata të infektuar me koronavirus.

Krahas kësaj optimist është edhe fakti që në 24 orët e fundi asnjë person nuk ka humbur jetën teksa në spitalet Covid po marrin trajtim 28 pacientë, 5 prej të cilëve janë në terapi intensive.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 29 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,627 që nga fillimi i epidemisë. 

Share: