Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi sot se thelbi i lëvizjes së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, është një “lojë”  ku siç tha kreu i shtetit serb “ai flet gjatë gjithë kohës për trashëgiminë kulturore të Kosovës, dhe jo atë serbe”.

Vuçiç i bëri këto komente pas letrës që Kurti i dërgoi igumenit të manastirit të Deçanit, Sava Janjiç në të cilën ai i paraqiti angazhimin e Qeverisë së Kosovës “në mbrojtjen e trashëgimisë kosovare të të gjitha komuniteteve në Kosovë”, raporton Tanjug, transmeton Klankosova.tv

Share: