Informacionet e Kontaktit

Prishtinë, Kosovë

Jemi aktiv 24/7

Lëvizja Vetëvendosje ka hapur edhe zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Por, kësaj here mënyra e hapjes së kësaj fushate është bërë në mënyrë të veçantë.

E, kjo për shkak të mos përhapjes së Covid-19, shkruan RTV Albania.

Në pjesën e stadiumit të “Fadil Vokrrit”, ku po mbajnë  fjalim Albin Kurti dhe Vjosa Osmani, janë tubuar qytetarë të shumtë, por duke qëndruar brenda veturave për tu mbrojtur nga përhapja e Covid-19.

Por, janë parë të tillë që kanë dalë edhe jashtë veturave.

Albin Kurti, ka thënë se si shtet e si komb jemi në një situatë jo të mirë.

Kurse Vjosa Osmani ka thënë se betimi e zotimi ynë publik është  për ta shndërruar përkushtimin në vepër.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.